شرکت کارگزاری بانک مسکن در میان کارگزاری های برتر آسیا و اروپا

فرابورس ایران به درخواست فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی FEAS) ) سه کارگزار برتر خود را در حوزه بازار بدهی و بازار سهام برای حضور در رویداد «کارگزار برتر» بر اساس داده‌های سال 2017 میلادی به این فدراسیون معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل گروه مالی بانک مسکن و به نقل از فرابورس ایران، معیارهایی که از سوی فیاس برای سنجش کارگزاران عضو بورس‌ها ارائه شده بر اساس مدلی است که بورس نزدک ارائه کرده و مطابق با آن پس از ارزیابی‌های صورت‌گرفته و امتیازاتی که کارگزاران عضو فرابورس ایران کسب کرده‌اند، در حوزه بازار سهام کارگزاری‌ بانک مسکن موفق به کسب مقام سوم شده است.
شاخص‌های مدنظر در این ارزیابی برای تعیین بهترین اعضا در هر بازار (بدهی و سهام) شامل معاملات در بازارهای اولیه و ثانویه، عدم نقض مقررات، مشارکت در فعالیت‌های توسعه‌ای و ارائه راه‌حل‌های آنلاین به مشتریان است که در بررسی معاملات بازار اولیه عوامل مورد بررسی به ترتیب شامل حجم پذیره‌نویسی و حجم عرضه‌های اولیه است. در بازار ثانویه نیز مواردی همچون حجم معاملات، تعداد معاملات، تعداد روزهای معاملاتی، تعداد ابزارهای مالی معامله‌شده و وضعیت بازارگردان مورد سنجش قرار گرفته است.
از سوی دیگر بورس‌های عضو فیاس به درخواست این فدراسیون به منظور انتخاب عضو قهرمان باید امتیازات کارگزاری‌های برتر خود را برای بازارهای سهام و بدهی بر اساس چند فاکتور دیگر نیز از جمله سهم بازار محلی، روزهای فعال، تنوع ابزارهای دسته‌بندی‌شده، تعداد معاملات و شاخص کشور به فیاس ارائه کنند که این آیتم‌ها توسط فرابورس ایران محاسبه و ارائه شده است.
در این میان شاخص کشور (Country index)  از تقسیم ارزش بازار به تولید ناخالص داخلی(GDP) کشورها به دست می‌آید که به عنوان یک سنجه برای ارزیابی توسعه‌یافتگی بازار مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کارگزارانی که توسط هر یک از بورس‌های عضو فیاس به عنوان کارگزاران برتر معرفی شوند این امکان را دارند تا در کنفرانس سالانه این فدراسیون که با موضوع کاربرد فین‌تک در بازارهای مالی برگزار می‌شود، به عنوان مهمان حضور یابند و از پنل‌ها و سخنرانی‌های تخصصی برگزار شده طی این کنفرانس با موضوعاتی همچون مالی اسلامی، تجارب بورس‌های مختلف در زمینه همکاری‌های فی‌مابین، آخرین دستاوردهای صنعت مالی و بررسی چالش‌ها و مسائل پیش روی این صنعت بهره‌مند شوند.
این در حالی است که سابق بر این تنها بورس‌های عضو و سپرده‌گذاری‌های مرکزی اوراق بهادار امکان حضور در رویدادهای سالانه فیاس را داشتند اما هم اکنون کارگزاران عضو نیز به عنوان خط مقدم ارائه دهندگان خدمات بورس‌ها می‌توانند با حضور در رویداد سالانه فیاس، از فرصت به وجود آمده در جهت ارتباط با سایر کارگزاری‌ها، تبادل دانش و تجربیات و جذب سرمایه‌گذار استفاده کنند.
لازم به ذکر است در حال حاضر فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی دارای 15 عضو از کشورهای ایران، ابوظبی، کویت، عمان، آتن، بحرین، قبرس،دمشق، گرجستان، عراق، قزاقستان، مسقط و تاشکند می‌باشد.
شرکت کارگزاری بانک مسکن یکی از شرکت‌های تابعه گروه مالی بانک مسکن می‌باشد که در سال 1371 تأسیس شده است و در حال حاضر با دارا بودن یک شعبه اصلی در تهران و پنج شعبه در شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان، رشت و کرج خدمات اوراق بهادار، اوراق تسهیلات مسکن، معاملات فرابورس، بورس کالا، آتی سکه و آنلاین را ارائه می‌نماید.

باشگاه مخاطبان