گردآوری کتاب ریسک کشوری: عوامل، شاخص ها و مفاهیم

تاب ریسک کشوری، عوامل، شاخص‏ ها و مفاهیم، به کوشش دکترسید محسن فاضلیان در 120 صفحه، گردآوری و توسط انتشارات کیومرث در 500 نسخه به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت گروه مالی بانک مسکن و به نقل از روابط عمومی شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن، مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن به عنوان گردآورنده اثر در باب معرفی آن گفت: مباحث مختلفی از جمله ریسک کشور، منابع ریسک کشوری، چرخه عمر، ریسک سیاسی، ریسک قانونی، اندازه گیری ریسک کشوری، خدمات کشوری، ریسک نکول دراین کتاب مورد شرح و بررسی قرارگرفته است.

علاقه مندان به مطالب این کتاب می توانند نسخه الکترونیکی آن را از پیوند زیر دریافت نمایند.

 

اطلاعات کتاب:

عنوان: ریسک کشوری، عوامل، شاخص ‏ها و مفاهیم

مشخصات نشر: تهران؛ انتشارات کیومرث، 1396.

تعداد صفحات: 120

گردآورنده: دکتر سید محسن فاضلیان

خلاصه این کتاب به سه بخش اصلی تقسیم می شود. در بخش اول، ابتدا نگاه جامعی به موضوع ریسک کشوری، منابع و پیامدهایش برای سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و دولت‌ها می اندازد. سپس پیشینه‌ی نکول دولتی در طی سال‌ها‌ی گذشته و همچنین نرخ‌های دولتی و مبادله  نکول اعتباری را به عنوان اندازه‌های ریسک نکول دولتی ارزیابی می‌کند. در بخش دوم، تحلیل‌های صورت‌گرفته را به‌منظور بررسی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در سهام کشورهای مختلف با‌توجه به این مسئله که آیا صرفه‌های ریسک سهام باید به نسبت کشورها متغیر باشد یا خیر، و در‌صورت تغییر بهترین روش برای تخمین این صرف‌‌‌ها چگونه خواهد بود بسط می‌دهد. در بخش آخر نیز به منظور ارزش‌گذاری شرکت‌ها، مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

لینک دانلود کتاب

 

print
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مالی بانک مسکن می باشد. info@bmfgroup.ir