تقدیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از بانک مسکن

دبیر کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع تشخیص مصلحت نظام، با مرور گزارش عملکرد بانک مسکن در سال های ۹۲ تا ۹۶، ازاقدامات و فعالیت های مؤثر این بانک، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه مالی بانک مسکن و به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، کتابچه مربوط به گزارش عملکرد بانک مسکن در دولت یازدهم، بعد از ارائه به مجمع تشخیص مصلحت نظام، در کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی و اداری مجمع، مطرح و مورد بررسی قرارگرفت.

نتایج این بررسی، مطابق نامه ­ای که حجت­ اله هاشم بیگی دبیر کمیسیون اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به مدیر عامل بانک مسکن تنظیم کرده است، از تأیید اقدامات انجام شده توسط بانک مسکن طی 44 سال گذشته در حوزه تأمین مالی بخش مسکن و ساختمان کشور حکایت دارد.

در این نامه، خطاب به محمد هاشم بت ­شکن مدیرعامل بانک مسکن تاکید شده است: از اهتمام آن بانک در راستای انجام اقدامات و فعالیت ­های مؤثر قدردانی شده و توفیقات بیشتر جنابعالی و همکاران محترمتان را از خداوند متعال خواستاریم.

بر اساس این گزارش،‌ گزارش عملکرد بانک مسکن مربوط به سال­ های 92 تا 96، دارای 10 سر فصل است که مهم ترین اقدامات صورت گرفته برای  تأمین مالی بخش مسکن و هم چنین نحوه شکست رکود مسکن با گشایش­ های مالی ناشی از ابزارها و نهادهای طراحی شده توسط بانک مسکن، در آن تشریح شده است.

پیش­تر مدیر امور ارتباطات و بازاریابی بانک مسکن در گفت ­و گو با پایگاه خبری بانک مسکن اعلام کرده بود: کتابچه حاوی کارنامه بانک مسکن در دولت یازدهم، ضمن شرح ارکان بانک، محصولات و خدمات نوین حوزه مسکن که در این مدت طراحی و به کار گرفته شد را معرفی می­ کند و سپس به تشریح سیاست ­های تجهیز منابع و اصلاح ساختار مالی می ­پردازد. در این کتابچه هم چنین، جزئیات سیاست ­های تسهیلات اعتباری و اعطای تسهیلات از جمله تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات صندوق پس ­انداز مسکن منعکس شده و نهادهای نوین مالی که طی 4 سال اخیر با طراحی ­ها و ابتکارات بانک مسکن، پا به عرضه نظام تامین مالی بخش مسکن گذاشتند، به صورت تک تک معرفی و درباره ویژگی های هر یک از آن ها توضیح داده شده است.


print
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه مالی بانک مسکن می باشد. info@bmfgroup.ir