برگزاری نشست کارآفرینی با موضوع آینده فناوری های مالی در عصر داروینیسم دیجیتال

سومین نشست از سری نشست های هم اندیشی و معرفی فرصت های کارآفرینی برای استارت آپ ها، توسط شرکت کارآفرینی بانک مسکن برگزار شد.

سومین نشست از سری نشست های هم اندیشی و معرفی فرصت های کارآفرینی برای استارت آپ ها، توسط شرکت کارآفرینی بانک مسکن برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه مالی بانک مسکن، در این نشست در ابتدا دکتر محمد طهرانی عضو هیئت علمی دانشگاه خاتم با اشاره به موضوع تغییر پارادایم های حوزه پول، بازار، مشتری و طرح این پرسش که کدام یک از فناوری ها قوی ترین اثر را دارد و به کدام حوزه خدمات مالی مرتبط است به معرفی 11 خوشه کلیدی نوآوری و اثر آن ها بر حوزه های مختلف خدمات مالی پرداخت.
در ادامه خدمات مالی را در قالب حوزه های پرداخت، بیمه، سپرده پذیری و وام دهی، تأمین مالی، مدیریت سرمایه گذاری و بازار سازی تشریح کرد.
در ادامه مهندس حمید رضا سرآبادانی، کارآفرین سازمانی، به ارائه ای در خصوص اکوسیستم (زیست بوم) فناوری مالی (فینتک) در ایران پرداخت.
وی اکوسیستم مذکور را با بخش بندی اجزای آن در قالب نهادهای فعال در زمینه پرداخت و انتقال پول، خدمات پرداخت، پرداخت های بین المللی، بیت کوین و بلاکچین، مدیریت سرمایه گذاری، گردآوری سرمایه، فناوری بیمه، آزمایشگاه های نوآوری، بانک ها، سرمایه گذاران فینتک، شتاب دهنده های فینتک، رسانه های فینتک، رویدادهای فینتک، مشاوره و ورود به بازار سرمایه گذاری و سیستم های مدیریت مالی شخصی، تشریح و مثال هایی از شرکت های فعال حوزه را ارائه نمود.
از پرداخت ساز، پرداخت یار، پرداخت بان، حساب یار و ضابطه یار به عنوان 6 نقش و وظیفه کلیدی انواع اجزای این اکوسیستم یاد شد و سرآبادانی به رویه بانک مرکزی در خصوص قانون گذاری برای این نوع کسب و کارها اشاره کرد.
لازم به ذکر است شرکت کارآفرینی بانک مسکن از شرکت های تازه تأسیس می باشد که مأموریت اصلی آن ایجاد فرصت های کارآفرینی و تسهیل کار استارت آپ ها در حوزه شهرسازی و حمل و نقل می باشد و بستر مناسبی را برای صاحبان ایده و اندیشه در این حوزه آماده نموده است.

 
 

باشگاه مخاطبان